středa 17. srpen 2022 12:30

eu10

eu11

eu12

Podkrkonošská společnost přátel dětí zdravotně postižených Semily

Kontakt.adresa: Nádražní 213, 513 01 Semily IČO 49294555

Tel: 481625414, 737642258, mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. č.ú.: 1262419359/0800

                                                                                       

                                                                                                                                                                                       V Semilech 2015-09-09

 

           Vážení přátelé,

s velikou omluvou za to, že po delší době, se Vám ozývám s nabídkou podzimních akcí a informacemi z dění v našem spolku.

Naposledy jste od nás dostali informace na jaře, ale život v Podkrkonošské společnosti se od té doby nezastavil. Jenom informace směrem k vám.

Po ukončení zdařilého 18. ročníku festivalu Patříme k sobě, jsme v květnu uspořádali společný výlet do zábavního parku Mirákulum v Milovicích a v červnu tradiční prezentační akci s tvořivými dílnami a ukázkami kulturních vystoupení zdravotně postižených s názvem Tak to umíme my! Tato akce, původně naplánovaná na semilské náměstí, byla poznamenána nepřízní počasí. Uskutečnila se proto  v prostorách auly Gymnázia. Zúčastnilo se jí několik tříd nižších ročníků základních škol ze Semil a Slané.

O prázdninách byl omezen provoz kanceláře (za horkého počasí nám vypadává počítač), přesto jsme provedli jeden důležitý krok pro činnost naší organizace a to je registraci našeho spolku do spolkového rejstříku vedeného u Krajského soudu v Hradci Králové tak, jak nám ukládá nový občanský zákoník. Bez této registrace bychom nemohli žádat o jakoukoliv finanční podporu a právně bychom přestali existovat. Mnohahodinové úsilí se vyplatilo, naše organizace je ke dni 28.8.2015 zapsaná v oddílu L, složce číslo 1570.

A nyní k podzimním akcím.

1. září jsme v rámci akce Škola volá, volá škola pozvali nové prvňáčky v Semilech, Lomnici n.P. a Jilemnici  na divadelní představení.

            Ve čtvrtek 10. září se děti z DC v Semilech a ZŠ a MŠ Srdíčko v Jilemnici zúčastní zájezdu na Jičín město pohádky, kde shlédnou loutkovou pohádku v divadle Srdíčko.

            Na sobotu 12. září 2015  připravujeme tradiční soutěže pro děti  “Vítejte na farmě“. Děti si například vyzkouší škrabání brambor, samy si namažou chleba  tvarohem, umelou mamince mák a další, životem na farmě inspirované aktivity. Za odměnu dostanou malý dárek a pravou (makovou?) buchtu.

            23. září 2015 se v ZŠ Dr.F.L.Riegra v Semilech uskuteční 15. ročník Krakonošova trojboje, kterého se účastní skupiny sportovců se zdravotním postižením ze zařízení sociální péče a speciálních  škol.

            Na 10. října 2015 (plánovaný termín 3.10. jsme z organizačních důvodů byli nuceni posunout) připravujeme společný podzimní výlet. Tentokrát navštívíme Mladou Boleslav a tam Muzeum Škoda a plavecký bazén. Věříme, že se přidáte.  

            V říjnu se také uskuteční Turnaj v přehazované, určený smíšeným družstvům ze speciálních a praktických škol.

            Listopad je věnovaný sportování rodin, na sobotu 7. 11. bude připraven Bowlingový turnaj o pohár Podkrkonošské společnosti. Opět výzva pro Vás!

            1. adventní víkend (27.-29.11.) se setkáme na Žalém na tradiční a oblíbené Mikulášské víkendovce. Nezapomeňte si datum poznačit v kalendáře a včas se přihlásit!

            3.12. se uskuteční Mikulášské čaje – diskotéka s DJ Jirkou Tůmou a Mikulášskou nadílkou v KC Golf v Semilech

            Na závěr roku zajistíme také zájezd do divadla, zatím ještě hledáme nejvhodnější titul.

 

           O jednotlivých akcích budete včas informováni, tak se nezapomeňte včas přihlásit!

 

 

 Věřím, že si z naší nabídky vyberete.

         

      Na setkání s Vámi na akcích Podkrkonošské se těší

                                                                                 

 

Jarka Boudná, Jana Mühlfaitová

 

 

© podkrk.eu